Off Canvas

 

Projeler

Projeler ;

1). LPG li Araçlarda LPG, CO, ve CO2 Gibi Zararlı Gaz Sızıntısı Tespiti : LPG Ülkemizde kullanıma sunulduğu şekliyle (tüpgaz ve otogaz olarak) LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) hacimce % 30 propan (C3H8) ve % 70 bütan (C4H10) içerir.

 LPG havadan daha yoğundur ve basınç altında sıvı halde depolanır. LPG yüksek derecede yanıcı bir maddedir ve atmosferik koşullara maruz kaldığında hızla patlayıcı hava ve hidrokarbon karışımı oluşturur.

                         

 

  • LPG’li araçlarda en büyük sıkıntı araç içinde gaz sızıntı olmasıdır. Bu sızıntının önceden tespit edilmesi ile yangın çıkması ve gaz sızıntısından dolayı ölümler engellenebilmektedir.
  • Bununla beraber eksozdan araç içine Karbonmonoksit ve dumanın sızma olasılığıdır.
  • Ayrıca araç kapıları kapatıldığında ve araç içinde insan olduğunda zaman içinde oksijen azalmakta ve karbondioksit artmaktadır.
  • Geliştirdiğimiz koku analiz cihazı LPG, CO ve CO2 gazları Ppm oranında tespit edebilmektedir.

 

2).Koku Analiz Cihazı İle Kreşlerde ve Ana Okulundaki Çocukların Tuvalet Alışkanlığı ve Hijyenin Kontrolü :Dünyada bilimsel yapılan araştırmalarda tuvaletten sonra el yıkama alışkanlığı olmayan çocukların isale ve ele bulaşan dışkıdan dolayı diğer enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riskinin çok yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca tuvalet kağıtları kullanarak yapılan dışkı temizliğinde bile tuvalet kağıtlarından ele bakteri ve mikrop bulaşılabileceği kanıtlanmıştır.

 

  • Bizim geliştirdiğimiz koku analiz yöntemi ile tuvalet sonrası ele temas eden dışkı ve idrarın bıraktığı kokuları tespit edebilmektedir.
  • Ayrıca geliştirdiğimiz koku analiz cihazı ile elini yıkayan veya yıkamayan çocukları veya kişilerin eldeki koku ile ayırt etme özelliğine sahiptir.

3). Bitki Stresi Kontrollü Akıllı Sulama Sistemi : Bitkileri etkileyen en önemli abiyotik streslerden biri su stresidir. Bir bitki, optimum sağ kalım için belli miktarda suya ihtiyaç duyar; Çok fazla su (taşkın stres) aşırı sulama, bitki hücrelerinin şişmesine ve patlamasına neden olabilir; Kuraklık stresi (çok az su) çok az sulama bitkinin kurumasına neden olabilir. Her iki durumda bitki için ölümcül olabilir.

 

Bitki yetiştirmede su stresini en aza indirmek için geliştirdiğimiz elektronik burun ve elektronik dil aracılığı ile kontrol grubu bitkilerin streslerini ölçerek alansal bitki sulama yapılabilmektedir.

4). Yeni Nesil Akıllı Ev Sistemi : Piyasada satılan mevcut Akıllı Ev Sistemlerden daha gelişmiş ve Yaşlılar, Engelliler ve hasta kişilerin ev içindeki ihtiyaçlarına tam cevap verebilecek yapıda programlanabilir ve geliştirilebilir Yeni Nesil Akıllı Ev Sistemi tasarlanmıştır. Odor Yeni Nesil Akıllı Ev Sistemlerinde YAPAY ZEKA ve Koku algılayıcı ODORMAN kullanılmıştır. Yapay Zeka kullanılarak bir güvenlik kalkanı oluşturulmaktadır.

 

Yeni Nesil Akıllı Ev Sistemi bir çok modül ve sensörü bir arada bulunur ve tüm bu modül ve sensörlere tek bir noktadan erişim yapar. Ev otomasyonu (Perdeler, ışıklar, elektrik prizleri, doğalgaz vanaları, su vanaları, kombi, ev giriş kapısı, garaj kapısı kontrolü, Güvenlik Uyarı Sistemi (hareket sensörleri, kapı manyetikleri, lazer ve IP algılayıcılar, dokunmatik sensörler, siren).

 

Android Yazılım  İle WIFI, BLUETOOTH , GSM VE ETHERNET  Üzerinden Ev   Kontrol Edilebilmektedir.

5). Görme Engelliler İçin Akıllı Ev : Görme engelli kişiler için sesli kontrol sitemi bulunmaktadır. Ayrıca, Radyo Frekanslı Tanımlama Teknolojisi (RFID) ile tasarlanmış ve görme engellinin sopasına monte edilebilecek BlueTooth bağlantılı RFID Box ile işlerini daha kolaylaşacaktır. Ev içinde tuvalet, lavabo, yatak, pencere, kapılar, dolaplar, elektrikli aletler gibi sayamayacağımız kadar yerlere ve dokunulmasını istenmeyen veya tehlike arz eden bölümlere çok ucuz RFID tanıma etiketleri yapıştırılacak ve bu çiplere yapıştırılan eşya ile eşleştirilecek kod verilecektir. Görme engelli kişinin cep telefonuna yüklenecek RFID modülü ile BlueTooth aracılığı ile sesli yönlendirme ve  sesli uyarı mesajı verecektir

Organizasyon

ODOR CONTROL

TEKNOLOJİK SİSTEMLER VE GIDA ARGE SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

ÜRETİM

ODOR CONTROL TEKNOLOJİK SİSTEMLER VE GIDA ARGE SAN.TİC.LTD.ŞTİ.