Off Canvas

 

DOĞAL GAZ VE HAVA KALİTESİ( Natural Gas )

ODOR ELEKTRONİK BURUN

 

Doğalgaz ve Hava Kalitesi ( Natural Gas )

             Doğalgaz yeryüzünün alt katmanlarında petrole benzer bir biçimde oluşan, yanıcı özelliği olan tabi bir gazdır. Doğalgaz ın birleşiminde %95 Metan gazı bulunur. Kokusuz, renksiz, zehirsiz ve havadan hafiftir. Güvenlik açısından kolayca fark edilebilmesini sağlayabilmek için özel olarak kokulandırılır.

 

Doğalgaz Kullanım Yerleri :

1). Konutlarda : Isınma, sıcak su elde etme ve mutfakta pişirme için kullanılır.

2). İş Yerlerinde : Isınma , ekmek ve pasta firmalarında, kuru temizliyicilerde, lokantalar, hamamlar saunalar, spor tesisleri gibi işlerinde üretim ve hizmet faaliyetleri için kullanılır.

3). Sanayide : Isınma, üretim ve çevrim tesisleriyle elektrik üretmek için kullanılır.

        Son 10 yılda doğalgaz kullanımı gittikçe artmaktadır. Çağımızın getirdiği teknoloji ile birlikte, doğalgaz üretimi ve insanlara ulaştırılması çok basit düzeye indirgenmiştir. Bu da Doğalgaz kullanımına talebi gittikçe arttırmıştır. Böylesine faydalı bir enerji sistemini kullanırken, onu istenmeyen bir bomba haline getirmek yine insanların elindedir.

 

 

ODOR ELEKTRONİK BURUN  ( Doğalgaz  ) :

Fonksiyonel Özellikleri :

1). Ortamdaki Doğalgaz sızıntılarını ve kaçaklarını tespit eder.

 2). ODOR ELEKTRONİK BURUN sadece ve sadece ortam da oluşabilecek Doğalgaz la ilgili problemlere tepki vermektedir. Piyasada ki diğer mevcut ürünler gibi her türlü gaza veya kokuya tepki vermeme gibi bir özelliğe sahiptir. Ayrıştırıcı özelliğinden dolayı  kullanım güvenliği sağlamaktadır.

3). Ortamdaki doğalgaz sızıntı ve kaçakları ppm seviyelerindeki yoğunluk değerlerine göre tespiti yapılır.

4). Doğalgaz sızıntısı veya kaçağı oluşmaya başladığında gerekli güvenlik uyarılarını yapıp sisteme müdahale ederek gazın kesimi yaparak, ortamda oluşan gaz yoğunluğunun tahliyesini sağlar.

5). Doğalgaz kaçaklarının veya sızıntılarının zehirleme veya yanma seviyelerine ulaşmadan gerekli uyarıların ve müdahalelerin yapılmasını gerçekleştirir.

 

 

Teknik Özellikler :

1). ODOR ELEKTRONİK BURUN Metal Oksit Sensör ( MOS ) dizilerinden oluşmaktadır.

2). Sensör dizilerinden elde edilen elektronik değerler Yapay Zeka Uzman Sistem yazılımına öğretilmektedir.

3). Doğalgaz ın kokusuna göre  Yapay Zeka ve Uzman Sistem yazılımı ile referans veri tabanları oluşturulmaktadır.

4). Oluşturulan referans değerlere bakarak  bir çok kokuyu ayırt edip sadece ortamdaki  Doğalgaz ı tespit edebilmektedir.

5). ODOR ELEKTRONİK BURUN IOT nesne tabanına sahiptir. İnternet ortamında veri gönderme özelliğini taşımaktadır. (Cep Telefonu, Tablet, Bilgisayar v.b. cihazlara )

6). Kurulumu güvenli ve kolay

7). Sistem ilk kurulduğunda ortam daki hava şarttlarını kendi kendine tespit etmekte ve kendi kalibrasyonunu yapmaktadır.

Organizasyon

ODOR CONTROL

TEKNOLOJİK SİSTEMLER VE GIDA ARGE SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

ÜRETİM

ODOR CONTROL TEKNOLOJİK SİSTEMLER VE GIDA ARGE SAN.TİC.LTD.ŞTİ.