Off Canvas

 

ELEKTRONİK BURUN

 ELEKTRONİK BURUN

 

İnsanın  koku alma sistematiği, yıllardır bilim    çevrelerinin dikkatini çekmiş ve bu konuda uzun süreli, yüksek maliyetli çalışmalar yapılması teşvik edilmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde insan ve hayvanlardaki bu sistem, gelişen bilgisayar teknolojisi kullanılarak taklit edilmeye çalışılmıştır.

  

ODOR ELEKTRONİK BURUN NEDİR ( Odor Electronic Nose )?

ODOR ELEKTRONİK BURUN  ( Odor Electronic Nose ) yapısında kimyasal sensör dizisi bulunduran ve insan burnunun algılayamadığı seviyelerdeki kokular üzerinde hassas ölçüm yapabilen cihazdır.

 Dünyada ve ülkemizde firmamız tarafından  Metal Oksit Sensörler (MOS)  kullanılarak ilk defa geliştirilen  ODOR CONTROL ELEKTRONİK BURUN Sistemleri ; ( Odor Electronic Nose )  bir Yapay Zeka desteği ile insanın koku alma sistematiğini taklit eden bir mekanizmadır. Bu sayede yaşam alanlarında ve bir çok sektörde Güvenlik Kalkanları oluşturulmaktayız. Geliştirdiğimiz ürün sistemi sayesinde Hayatızı Yapay Zeka kontrol etmekte ve güvenilir kılmaktadır.

Yaşanılan ortamda oluşabilecek her türlü olumsuzluklara  ( Gaz Kaçağı , Yangın , Güvenlik İhlali v.b ) ODOR ELEKTRONİK BURUN ( Odor Electronic Nose ) ile anında daha oluşmadan tespit , uyarı ve müdahale yeteneğini sağlamaktayız.

 

 

 

ODOR ELEKTRONİK BURUN SİSTEMLERİNİN KULLANIM ALANLARI…..

Organizasyon

ODOR CONTROL

TEKNOLOJİK SİSTEMLER VE GIDA ARGE SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

ÜRETİM

ODOR CONTROL TEKNOLOJİK SİSTEMLER VE GIDA ARGE SAN.TİC.LTD.ŞTİ.